blog foto 1 296x300 - Zakwaszenie organizmu – jak się go pozbyć?Obecnie coraz więcej osób skarży się na swoje samopoczucie. Wiąże się ono zwykle z ogólnym osłabieniem organizmu, które powoduje niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań oraz spadek aktywności fizycznej. Jeśli do tego dochodzi także pogarszająca się kondycja skóry, włosów i paznokci, czy też nadmiar kilogramów, przez dłuższy czas niemożliwy do zrzucenia, bardzo prawdopodobne, że przyczyna tkwi w zakwaszeniu organizmu.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to problem, który powstaje w wyniku zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Jego powodem jest zła dieta, często wiążąca się również z życiem w ciągłym stresie i biegu (jedzenie posiłków w ruchu, na szybko, nieregularnie). Ludzie współcześnie niezwykle często spożywają wysoko przetworzone produkty, przyczyniające się do obniżenia pH tak, że w końcu osiąga ono wartość kwasową.

Współczynnik pH krwi u zdrowego człowieka powinien wynosić od 7,35 do 7,45. Jeśli wartość spada, dochodzi do osłabienia organizmu, ponieważ w wypadku, gdy nie zostaną mu dostarczone odpowiednie składniki mineralne, by przetrwać, zaczyna je uzupełniać samodzielnie, posiłkując się narządami wewnętrznymi.

Walka z zakwaszeniem

Naturalnie, jak z każdą dolegliwością, z zakwaszeniem można skutecznie walczyć. Przede wszystkim, trzeba zacząć od zmiany diety. Powinny się w niej znaleźć zwłaszcza zielone warzywa liściaste, na przykład szpinak, rozmaite odmiany sałat czy kapusta. Wypada z kolei ograniczyć picie słodzonych, zwłaszcza gazowanych napojów, takich jak chociażby popularna coca-cola. Wbrew pozorom, to właśnie one mogą przyczyniać się do odwadniania organizmu. Tak samo nie powinno się przesadzać z kawą i czarną, mocną herbatą – czasem lepiej wypić słabszą zieloną herbatę lub wodę z cytryną.

Dla osiągnięcia idealnej równowagi kwasowo-zasadowej, warto również skorzystać z pomocy sprawdzonych suplementów diety, takich jak chociażby Phyto Life. Preparat ten, przygotowany przez Earth Power International, nie tylko działa odkwaszająco, ale i poprawia wydolność organizmu, usuwając częstą przyczynę rozmaitych problemów – stres. Skuteczne działanie zapewniają mu takie składniki, jak cynamon wonny, aloes zwyczajny (dodatkowo wzmacnia system immunologiczny, nadwyrężony wskutek zakwaszenia organizmu), a także rdest wielokwiatowy, likwidujący uczucie zmęczenia. Warto jednak pamiętać, że podstawą właściwego odkwaszenia powinna być zawsze odpowiednio zbilansowana dieta.