blog foto 296x300 - Wieczne niezadowolenie z wyglądu - jak je pokonać?Wygląd w dzisiejszych czasach stał się bardzo ważny. Bombardowani zdjęciami idealnych sylwetek bardzo przejmujemy się swoim wyglądem. Ma to swoje plusy jeśli faktycznie mamy sporą nadwagę czy otyłość. Jednak coraz częściej sylwetką przejmują się osoby, które są szczupłe. Kiedy wygląd staje się obsesją, czujemy się sfrustrowani i zażenowani sobą, choć wcale nie powinniśmy. Jak pokonać wieczne niezadowolenie ze swojego wyglądu? Oto kilka rad, które mogą w tym pomóc.

Przestań porównywać swoją sylwetkę z innymi

To pierwsza rzecz jaką powinien zrobić każdy z nas, niezależnie od naszego niezadowolenia z wyglądu. Czy porównujemy swoje sylwetki, czy umiejętności, zawsze w naszych oczach wypadniemy blado, zwłaszcza jeśli mamy niskie poczucie własnej wartości. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie zdolniejszy, szczuplejszy i mądrzejszy od nas. Porównując się do innych widzimy w sobie tylko braki, nie dostrzegając zalet. To pogrąża nas w jeszcze większej frustracji i niemocy. Jeśli porównujemy swoją sylwetkę z np. sylwetką naszej koleżanki, odnosimy wrażenie, że jesteśmy mniej atrakcyjne, a tak naprawdę każdy z nas jest inny. Koleżanka ma np. świetne nogi, ale Ty możesz pochwalić się piękną talią i ładnymi włosami. Porównywanie się nie ma sensu także dlatego, że nigdy nie wiemy jaką pracę wykonała osoba, która tak bardzo nam się podoba. Może szczuplejsza od nas siostra musiała wyrzec się słodyczy i codziennie trenować, by mieć ładny brzuch. Czasem do wymarzonej sylwetki brakuje nam tylko trochę siły i samozaparcia?

Podkreślaj to co ładne, a zakryj to co mniej atrakcyjne

Nie wszystko da się zmienić dobrą dietą i ćwiczeniami. Są części naszego ciała, których nie da się zmienić, chyba że z pomocą chirurga plastycznego. Jeśli wiesz, że coś jest mniej atrakcyjne zakrywaj to. Nie tyle ze wstydu, co dla psychicznego odpoczynku od myślenia, co się nam w nas nie podoba. Podkreślmy za to to, co jest ładne. Jeśli nasz wąską talię noś ładne sukienki z paskiem, jeśli masz ładną szyję podkreśl ją ładną biżuterią. Będziesz miała poczucie komfortu, że ludzie zwracają uwagę tylko na to, co w Tobie ładne. Mężczyzna może np. krótką szyję wydłużyć krawatem. Każdy z nas może i umie podkreślić to, co w nas piękne.

Wyrażaj się pozytywnie o swojej osobie

Mówmy o sobie tak, jakbyśmy mieli wśród naszych znajomych naszego przyszłego pracodawcę. Mówmy o sobie dobre rzeczy i nie podkreślajmy wad. Nawet jeśli z początku w to nie wierzymy, z czasem nabierzemy coraz większej pewności siebie. Tyczy się to także sylwetki. Jeśli w kółko będziemy powtarzać co w nas jest brzydkie, w końcu wszyscy dookoła nas zaczną to dostrzegać.

Szybko i skutecznie popraw swoją sylwetkę!

Jeśli chcesz dla swojego zdrowia zmienić swoją sylwetkę na lepszą, by poczuć się zdrowiej, sięgnij po nas suplement diety Fit Fast. To suplement diety z ekstraktem z macy, kakaem, błonnikiem, serwatką, inulina i ksylitolem. Jest świetny jako zamiennik posiłku, do rozrabiania jako koktajl albo jako dodatek do napoi. Dzięki Fit Fast nie tylko zmniejszysz apetyt dzięki błonnikowi, ale także zbudujesz szybciej masę mięśniową, poprawisz stan kości i będziesz mieć więcej energii. Dzięki zdrowemu zamiennikowi cukru – ksylitolowi, Twój poziom glukozy gwałtownie nie wzrośnie, a będziesz mógł nadal cieszyć się słodkim smakiem.