blog foto 296x300 - Maca – poznaj azteckie źródło młodościChyba każdemu zależy na tym, by zachować siły witalne i urodę jak najdłużej. Nic dziwnego – młodość to przecież coś, co bardzo sobie cenimy, dlatego dalibyśmy wszystko, by nigdy jej nie utracić. Są różne sposoby, by oszukać naturę, jednak najskuteczniejsze są te, które sama nam ofiarowuje. Wśród nich znajduje się aztecka magia, zamkniętą w mało popularnej roślinie, zwanej Maca.

Maca – co to takiego?

Maca pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie jest wykorzystywana od setek lat. Zasłynęła między innymi jako środek na wydłużenie życia wśród społeczeństw Indiańskich. W naturalnych warunkach wzrasta na peruwiańskich stokach And (wysokość ponad 4000 metrów). Panują tam bardzo trudne warunki, a jednak roślina ta posiada mnóstwo składników, bardzo cennych dla utrzymania organizmu człowieka w jak najlepszym stanie. Roślina ta występuje w kilku wariantach barwnych – czarnym, czerwonym, fioletowym, zielonym, żółtym oraz kremowym.

Maca zawiera w sobie szereg witamin, takich jak B1,B2, B6, a także A, C oraz E. Ponadto, jest także źródłem kwasów tłuszczowych, takich jak kwas palmitynowy, linolowy oraz oleinowy. Nie należy też oczywiście zapominać o minerałach, jakie posiada – wapniu, żelazie, cynku, miedzi, potasie i manganie.

Niezwykłe właściwości

Przede wszystkim, Maca wpływa pozytywnie na ogólną wydolność i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu pomaga zachowywać go w jak najlepszym zdrowiu. Co więcej, roślina ta zdradza działanie rewitalizujące oraz energetyzujące, dostarczając sił, niezbędnych do wykonywania codziennych obowiązków. Oczywiście, w znacznym stopniu redukuje też efekty procesu starzenia się powodując, że człowiek wygląda zawsze promiennie i zdrowo.

Warto dodać, że Maca zdradza też właściwości, poprawiające sprawność seksualną i libido, dlatego też może znacznie poprawiać samopoczucie oraz pozwalać na skuteczną odbudowę samooceny. Charakteryzuje się także działaniem antydepresyjnym i usprawniającym procesy myślowe.

Gdzie znajdę Maca?

Maca to składnik wielu naturalnych specyfików, które zwykle są przygotowywane jako suplementy diety. Jednym z nich jest chociażby preparat Fit Fast od Earth Power. Jego głównym zadaniem jest budowanie masy mięśniowej bądź też odchudzanie, mające na celu doprowadzenie do idealnej sylwetki. Prócz Maca, zawiera on inne składniki, które skutecznie wzmacniają organizm ludzki – inulinę, ksylitol czy wanilię. Należy pamiętać, że stosowanie naturalnych preparatów jest zdecydowanie najlepsze dla naszego zdrowia i nie warto stosować chemicznych zamienników.